ZIP LINE

Zip line’ın başlangıç noktasındaki oturağa oturan çocuk, tasarım gereği eğimli olan krom halatın uzunluğu boyunca kuvvet harcamadan kayar. Halat bittiğinde oturak otomatik olarak durur, çocuk iner ve oturağını eliyle tutup yeniden başlangıç noktasına götürür.  

Aynı anda birden fazla çocuğun kullanabileceği (çiftli/dörtlü) zipline’larımız mevcuttur.

Özellikler: Denge, Cesaret, Konsantrasyon 

HALAT SALINCAK

Halat salıncak, klasik salıncaklara doğal, rahat ve güvenli bir alternatiftir. Çocuk  halat salıncakta oynarken, diğer tüm salıncaklarda alışık olduğu şekilde sallanabilir ancak oynarken halat salıncaktan atlaması halinde salıncağın geri gelip başına çarpması tehlikesi tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Özellikler: Denge, Konsantrasyon, Tırmanma, Atlama

V KÖPRÜ

Çocuk, oyunun başlangıç noktasından varış noktasına V-şeklindeki halat köprünün üzerinden yürüyerek ulaşmaya çalışır; yürürken dengesini sağlaması için köprünün kenarlarına tutunur.

Özellikler:  Koordinasyon, Denge, Konsantrasyon, Strateji Geliştirme

HAVA TÜNELİ

Özellikle küçük çocuklar için tasarlanmış olan bu oyunda aralıklı yerleştirilen ahşap plakalar sayesinde çocuk ve ebeveyn birbirlerini görebiliyor. Böylece çok güvenli ve eğlenceli bir tünel geçişi yaşanıyor.

Hava tüneli, içindeki farklı yükseklikler ve formlar ile de çocukların ilgisini çekiyor.

Özellikler: Güven, Cesaret 

DEV AYAK

Çocuk, oyunun başlangıç noktasından varış noktasına dev ayak şeklindeki ahşap basamakların birinden diğerine geçerek ulaşmaya çalışır; yürürken dengesini sağlaması için beli hizasında asılı olan halatlara tutunur.

 

Özellikler: Koordinasyon, Denge,  Kas Kullanımı, Strateji Geliştirme

ZİGANA

Çocuk, oyunun başlangıç noktasından varış noktasına halat bir köprünün üzerinde yürüyerek ulaşmaya çalışır; yürürken dengesini sağlaması için yukarıda asılı olan yarım daire şeklinde dizilmiş halatlara tutunur.

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Konsantrasyon,

Strateji geliştirme

TOROS

Çocuk, duvarın üstündeki renkli parçalara basarak adım adım yukarı tırmanır. Tırmanma sporuna mükemmel bir başlangıç olan Toros, doğal tırmanış alanlarının ve genel olarak alanın sınırlı olduğu bölgelerde fazla yer kaplamayan renkli ve keyifli bir modüldür.

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Atlama, Konsantrasyon, Kas Kullanımı, Strateji Geliştirme/ Oyun Planı Kurma, Tırmanma 

TARZAN

Çocuk, oyunun başlangıç noktasından varış noktasına halat köprünün üzerinde yürüyerek ulaşmaya çalışır; yürürken dengesini sağlaması için yol boyunca çeşitli yüksekliklerde asılmış olan halattan düğümlere (üzüm salkımlarına) tutunur.

 

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Konsantrasyon, Strateji geliştirme

KÜTÜK KÖPRÜ

Çocuk, oyunun başlangıç noktasından varış noktasına aralarında boşluklar bulunan kütüklerden oluşan köprünün üzerinden yürüyerek ulaşmaya çalışır; yürürken dengesini sağlaması için beli hizasında asılı olan halatlara tutunur.

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Konsantrasyon, Strateji geliştirme

ÖRÜMCEK AĞI

Çocuk, dikey örümcek ağında tırmanarak ve yatay örümcek ağında ise bir noktadan diğerine emekleyerek ve tutunarak ilerler.

 

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Strateji geliştirme, Tırmanma, Kas kullanımı

FIÇI

Oyunun başlangıç noktasında bulunan sepete oturan çocuk, fıçının hizasındaki halata tutunup kendini (fıçıyla birlikte) çekerek varış noktasına ulaşmaya çalışır.

Özellikler: Kas Kullanımı, Strateji Geliştirme/ Oyun Planı Kurma, Koordinasyon

TIRMANIŞ KUBBESİ

Aynı anda 20 çocuğun oynayabildiği çok fonksiyonlu, mono bir modüldür. Kubbeyi oluşturan metal profile ve kubbe yarı yüksekliğindeki emniyet ağına çeşitli şekillerde tırmanılarak, üzerine çıkılarak ya da asılarak oynanır.

 

Özellikler: Koordinasyon, Denge, Konsantrasyon, Kas Kullanımı, Strateji Geliştirme/ Oyun Planı Kurma, Tırmanma, Atlama

SALTO

KERTENKELE PARK OYUNLAR